TECHNIKUM (5-letnie)

Praktyczna nauka zawodu jest realizowana we własnych pracowniach i salach wysposażonych w niezbędny sprzęt, materiały i urządzenia. Ukończenie szkoły umożliwia dalsze kształcenie w szkołach policealnych lub podjęcie studiów na dowolnym kierunku.

TECHNIK MECHANIK LOTNICZY

Technik mechanik lotniczy  wykonuje obsługi liniowe i hangarowe statków powietrznych, oceny techniczne oraz naprawy zespołów i wyposażenia statków powietrznych. Technicy mechanicy lotniczy pracują przeważnie na lotniskach przy wykonywaniu obsług technicznych statków powietrznych, ale znajdują również zatrudnienie w firmach zajmujących się serwisowaniem statków powietrznych oraz w zakładach produkcyjnych przemysłu lotniczego.

Czytaj wiecej…

TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH

Technik żywienia i usług gastronomicznych może być zatrudniony w zakładach żywienia otwartego i zamkniętego oraz instytucjach zajmujących się obrotem żywności, a także w restauracjach, hotelach, barach, domach wczasowych. Ponadto może prowadzić własną działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług gastronomicznych dotyczących np. przygotowywania potraw    i napojów, jak również organizowania przyjęć i imprez okolicznościowych.

Czytaj więcej…

TECHNIK HOTELARSTWA

Technik hotelarstwa planuje, organizuje, oferuje, koordynuje oraz wykonuje usługi hotelarskie w obiekcie hotelarskim i innych obiektach, w których świadczone są usługi hotelarskie. Organizuje i oferuje usługi dodatkowe: konferencyjne, turystyczne, rekreacyjno-sportowe,  typu Wellness i SPA oraz okolicznościowe na specjalne zamówienie. Ponadto może prowadzić własną działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług hotelarskich.

Czytaj więcej…

TECHNIK INFORMATYK

Technik informatyk to ciekawy, twórczy, prestiżowy i bardzo dobrze opłacany zawód dla ludzi dynamicznych i pełnych pomysłowości. Głównym założeniem szkoły jest przygotowanie naszych uczniów jako przyszłych specjalistów do realizacji zadań w zawodzie. Technik informatyk to zawód poszukiwany na krajowych i zagranicznych rynkach pracy. Technicy informatycy łatwo znajdują zatrudnienie w różnych gałęziach gospodarki. Mogą również otworzyć własną działalność.

Czytaj więcej…

TECHNIK TURYSTYKI NA OBSZARACH WIEJSKICH

Technik turystyki na obszarach wiejskich jest nowym zawodem, poszukiwanym na krajowym rynku pracy a także na terenie UE. Turystyka wiejska to każda forma turystyki odbywająca się w środowisku wiejskim i wykorzystująca jego walory takie jak przyroda, krajobraz, kultura, zabudowa, które są tu główną atrakcją.

Czytaj więcej…

TECHNIK MECHANIK

Technik mechanik to atrakcyjny zawód o bardzo długiej historii i szerokim zapotrzebowaniu na rynku pracy. Zawód ten obejmuje swym zasięgiem takie zagadnienia jak: projektowanie, konstruowanie, budowa, eksploatacja i naprawa maszyn, urządzeń i mechanizmów. Mechanika jest wszechobecna  w życiu współczesnego człowieka – praktycznie na co dzień spotykamy się z urządzeniami mechanicznymi. Zakres prac jakie może wykonywać absolwent technikum w zawodzie mechanika jest więc olbrzymi. Technicy mechanicy mogą podejmować pracę w różnych gałęziach przemysłu    o różnym stopniu organizacji produkcji    i usług, w branży mechanicznej w przemyśle maszynowym, budownictwie, transporcie. Mogą być zatrudnieni w sferze produkcyjnej i usługowej, głównie na stanowiskach średniego nadzoru technicznego.

Czytaj więcej…

TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH

Technik usług fryzjerskich wybierając ten kierunek zdobędziesz umiejętności z zakresu wykonywania zabiegów fryzjerskich: strzyżenie damskie, męskie, strzyżenie i stylizacja brody, koloryzacja, zabiegi chemiczne, trwałe prostowanie włosów, upinanie włosów, stylizacja, zagęszczanie, przedłużanie włosów i wiele innych.

Czytaj więcej…

TECHNIK ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE

Technik robót wykończeniowych w budownictwie realizuje zadania zawodowe związane z wykonawstwem oraz nadzorowaniem i koordynowaniem wykańczania obiektów infrastruktury przemysłowej, usługowej, mieszkaniowej. Należą do nich np.: wykańczanie robót murarskich, montaż suchej zabudowy (wykonywanie ścianek działowych, sufitów podwieszanych, kładzenie tynków, wykonywaniem okładzin ściennych), roboty malarsko–tapeciarskie oraz roboty posadzkarskie i okładzinowe, z wykorzystaniem tworzyw sztucznych, płytek ceramicznych, deszczułek podłogowych, płyt mozaikowych, paneli itd. Ponadto dokonuje przedmiaru robót opracowując zapotrzebowanie materiałowe oraz rozlicza koszty ich wykonania.

Czytaj więcej…

TECHNIK LOGISTYK

Technik logistyk to nowoczesny i wymagający zawód przyszłości, w którym pracownik organizuje i monitoruje przepływy zasobów i informacji w procesach produkcji, dystrybucji, magazynowania i transportu oraz przepływy  w jednostkach gospodarczych i administracyjnych. Absolwenci tego zawodu są poszukiwani przez przedsiębiorstwa handlowe, logistyczne i spedycyjne.

Czytaj więcej…

TECHNIK SPAWALNICTWA

Technik spawalnictwa to nowy zawód, z dużym zapotrzebowaniem na pracowników branży spawalniczej na poziomie podstawowym – spawacz, jak i średnim – technik spawalnictwa. Obecnie żadna gałąź przemysłu nie obejdzie się bez spawacza. Praca jest ciekawa, dla ludzi kreatywnych z pasją. Po zdobyciu kwalifikacji znajdą oni zatrudnienie w Polsce i za granicą, gdzie będą cenionymi fachowcami. Współczesne technologie pozwalają  wykonywać konstrukcje z zastosowaniem technik CAD/CAM, których cię nauczymy w naszej szkole.

Czytaj więcej…

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA (3-letnia)

KUCHARZ

Kucharz może być zatrudniony w zakładach żywienia otwartego i zamkniętego lub instytucjach zajmujących się obrotem żywności. Ponadto może prowadzić własną działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług gastronomicznych, a także zdobywać dodatkowe kwalifikacje po zdaniu odpowiedniego egzaminu w Branżowej Szkole II stopnia uzyskując dyplom technika żywienia i usług gastronomicznych.

Czytaj więcej…

MECHANIK – MONTER MASZYN I URZĄDZEŃ

Mechanik-monter maszyn i urządzeń może być zatrudniony w przedsiębiorstwach przemysłu metalowego i maszynowego, przedsiębiorstwach obsługowo-naprawczych, a także w innych działach gospodarki zajmujących się wytwarzaniem i eksploatacją maszyn i urządzeń. Mechanik-monter maszyn i urządzeń swoją pracę najczęściej wykonuje w zamkniętych pomieszczeniach produkcyjnych, gdzie może być narażony na działanie czynników szkodliwych dla zdrowia, takich jak: hałas, wibracje, zapylenie. Na stanowisku pracy mogą występować również zagrożenia mechaniczne pochodzące od ruchomych elementów maszyn i urządzeń, jak również zagrożenia elektryczne pochodzące od urządzeń zasilanych energią elektryczną, możliwość kontaktu z elementami o niebezpiecznej temperaturze i różnymi cieczami eksploatacyjnymi.

Czytaj więcej…

MONTER ZABUDOWY I ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE

Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie to zawód bardzo wszechstronny, który daje kwalifikacje do wykonywania licznych prac budowlanych – wykończeniowych, np. malarskich, tapeciarskich, tynkarskich, posadzkarskich, glazurniczych.  W chwili obecnej budownictwo bardzo dynamicznie się rozwija i na rynku pracy brakuje tzw. „fachowców”. Absolwenci kierunku nauczania „Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie” są bardzo atrakcyjnymi pracownikami dla pracodawców ze względu na szeroki zakres uprawnień do wykonywania prac remontowo – budowlanych.

Czytaj więcej…

FRYZJER

Fryzjer to nie tylko zawód, to również kreator fryzur. Jeśli jesteś osobą kreatywną masz zdolności manualne, wyczucie estetyki dusze artystyczną oraz zamiłowanie do tworzenia zapraszamy do nas. W branżowej szkole fryzjerskiej I stopnia nauczysz się wykonywać zabiegi fryzjerskie – mycie, strzyżenie, modelowanie, farbowanie – czyli zdobędziesz umiejętności pozwalające na układanie fryzur zgodnie z życzeniem klienta. Dowiesz się jak doradzić wybór odpowiedniej fryzury, dopasowanej do kształtu twarzy, kolorystyki lub jak zaproponować odpowiednie modyfikacje (metamorfozę).

Czytaj więcej…

OPERATOR OBRABIAREK SKRAWAJĄCYCH

Operator obrabiarek skrawających obrabia przedmioty z metalu lub tworzyw sztucznych za pomocą obrabiarek konwencjonalnych lub sterowanych numerycznie zgodnie z wymaganiami dokumentacji technicznej; obsługuje i nadzoruje uniwersalne, półautomatyczne i automatyczne obrabiarki skrawające; przygotowuje stanowisko pracy, ustawia parametry i nadzoruje pracę obrabiarek; czyści i konserwuje obsługiwane maszyny, urządzenia i przyrządy.

Czytaj więcej…

ZAKŁAD DOSKONALENIA ZAWODOWEGO umożliwia uczniom zdobycie dodatkowych kwalifikacji i uprawnień na różnorodnych kursach.

Szkoły oferują naukę języków obcych:

  • angielskiego
  • niemieckiego
  • rosyjskiego

Zajęcia odbywaja się we własnych pracowniach:

  • komputerowych
  • fryzjerskich
  • gastronomicznych
  • mechanicznych
  • budowlanych